Jaké autíčka na ITES 90

HOME Fóra Dotazy na autora webu Jaké autíčka na ITES 90

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Vítek a poslední změna proběhla 6 let.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3641
    Roman
    Host

    Dobrý den
    Kompletují autodráhu TYRRELL 90 pro vnoučka. Chci se zeptat jestli můžu koupit autíčka od CARRERY, SCX nebo nějaká jiné. Staré autíčka jsem sice zprovoznil, byl problém v uhlíkách (vyhřáté pružinky a znečístěný kolektor).
    Děkují Roman

    #3644
    administrator
    Správce

    Dobrý den,
    to v čem je zakopaný pes je rozchod napájecích drážek. Autodráha ITES tedy i TYRRELL 90 na rozdíl od CARRERY, SCX ji mají větší. Máte dvě možnosti.
    1. Roztáhnout kartáčky na vodítku do písmene V tak aby dosáhli na napájecí drážky
    2. Vyměnit užší vodítko CARRERY, SCX za vodítko ITES případně FARO viz odkaz
    http://www.autodraha-faro.cz/eshop/servis/voditko-faro32-v1-nf-komplet.html
    nebo třeba
    http://www.autodraha-faro.cz/eshop/servis/voditko-faro28.html

    U výměny vodítka bude ještě problém s velikostí a průměrem upínacího čepu. Hodně bude záležet na konkrétním autíčku kolik prostoru bude mít v oblasti vodítka. Ale myslím si, že když umíte opravit motorek, jste šikovný, bude to pro vás hračka.
    S přáním dobré jízdy Jakub:)

    #3645
    Roman
    Host

    OK – děkují za plnohodnotnou odpověď.
    Roman

    #3647
    Vítek
    Host

    Dobrý den,
    jezdím auta Carrera a fungují i s původním vodítkem, ale kromě výše popsaného roztažení kartáčků
    je ještě potřeba vyměnit původní černou vodicí lištu za červenou, která je k autům také přiložena. Původní lišta je moc vysoká auto pak jede po liště s předními koly ve vzduchu. Auta jsou při průjezdu zatáčkou (hlavně malé poloměry) poměrně hlučná – vodicí lišta cvaká o spoje dílů dráhy, které mají v drážce zkosené hrany. Zkusil jsem demontovat pružinku, která lištu narovnává a přijde mi, že je to trochu lepší. Někde jsem četl, že pěkně fungují auta slot.it,
    ale nemám ověřeno, Carrera vychází cenově lépe.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.
RSS
Facebook
YouTube