Odbarvení autíček

HOME Fóra Autíčka na autodráhu Odbarvení autíček

  • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Luboš a poslední změna proběhla 7 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3515
    Max
    Host

    Dobrý den,
    mám dvě autíčka a obě jsou přetřená barvou. Jde barva nějak odstranit nebo něčím smýt?
    Bojím se, že kdybych použil klasické odbarvovače tak by došlo k rozleptání karoserie.

    Má s tím někdo sušenosti?

    Děkuji za odpovědi

    #3516
    Martin
    Host

    Ano to máte pravdu. Když použijete ředidlo autíčko zničíte. Něco jsem četl že někdo namočil autíčko do roztoku hydroxidu sodného. Tím by se barva měla smýt.

    #3517
    Jakub
    Host

    Hydroxid sodný nedoporučuji. Jednak to je dost drastická chemikálie a musíte tak i sní pracovat a za druhé se mi neosvětlila. Nesmyla všechnu barvu a autíčko tedy karosérii začala naleptávat.

    Používám wc domestos. Karoserii do něj ponořím zhruba na týden a každý druhý den karoserii z něj vytáhnu a omyji rozpuštěnou barvu pod tekoucí vodou. Tak to opakuji dokud barva není dole. Před namočením do wc domestos ještě musíte z autíčka odstranit všechny kovové díly. Rezatí.

    Bohužel tu a tam se objeví na autíčku nátěr na který wc domestos nefunguje.

    #3518
    martin
    Host

    Pak jsem ještě někde na fóru četl o brzdové kapalině

    #3519
    jakub
    Host

    no stou taky zkušenosti nemám. Byl jsem líny při návštěvě servisu si o ní říci.
    Má s tím někdo zkušenosti?

    #3528
    Luboš
    Host

    Záleží čím je autíčko natřené. Na odstranění jsou nejhorší asi acetonové barvy, bohužel v minulosti hojně používáné. Ty bohužel naleptaly plast, který je pak na pohled jakoby krupičkovitý. To se v podstatě nedá obnovit do původního stavu. Pokud ale chcete autíčko přestříkat, tak to není až tak velký problém.

    V každém případě, naprosto nejlepším prostředkem je Purisol od fy. Agama, případně Modelsan of fy. Draco. Oba přípravky jsou skoro totožné a dají se snadno koupit v modelářských potřebách. Perfektně odstraňují všechny druhy barev, včetně akrylátů a nejdůležitější je, že neleptají plast. Podobné vlastnosti má také ředidlo pro lihové barvy Agama. Ale Purisol myje o trochu lépe.

    Luboš Vinař

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.
RSS
Facebook
YouTube