Autodráha Formula 1

Uvedený set:

Formula 1 kopie

Autodráha Formula 1 krabice

  • Rok výroby: 1992
  • Cena: xxx Kčs
  • Výrobce: Gama
  • Okruh:  Ovál s křížením a klopenou dráhou
  • Rozteč 90 mm

Autodráhy mě bavíc celý život, ale teprve v poslední době jsem si udělal čas postavit autodráhu Formula 1. Autodráha byla vyrobena v České Republice společností Gama. Jedná se o zástupce značky Ites. 

Set Formula 1 byl vyráběn začátkem 90 let a po deseti letech se jednalo o první novinku. Tedy od autodráhy jsem velké očekávání. Bohužel ty se nenaplnila. 

Autodráha obsahuje dva závodní speciály se seriálu F1 ze začátku 80 let. Formule Toleman TG183B a Renault RE20 jezdili v letech 1983 respektive 1980.  Trať je poměrně jednoduchá ve tvaru oválu s křížením a klopenou dráhou. Bohužel autíčka jdou snadno rozbít. Především trpí na ulomení zadního křídla. Dále auta jsou hodně přetáčivá. Trať je velice jednoduchá a jezdecky nudná. Bohužel díky klopené, jsou křižovatky mírně šikmo a autíčka v tomto místě skoro při každém průjezdu vypadnou. 

Na vzdory tomuto mému negativnímu hodnocení je autodráha Formula 1 sběratelsky ceněné a to platí i autech. Tedy o této autodráze platí přesně to co o super autech, které si kluci vylepují na zdi pokojíčku. Celí život ho chcete mít, ale jak se s ním svezete tak okamžitě ztratíte dětské iluze. 

Bohužel návod nemám k dispozici. Tedy tímto bych chtěl požádat případného majitel návodu o jeho poskytnutí.

 

 

RSS
Facebook
YouTube