Oprava autodráhy

Jsem fanda do autodráh a autodráha jako každá jiná věc se tu a tam rozbije nebo porouchá. Určitě úvodem musím napsat, že autodráha mě neživí a je to můj koníček tedy mi nepište žádosti, jestli vám něco opravím. A možná proto jsem vytvořil tuto stránku, kde se věnuji nejčastějším závadám na autodráze a jejich opravám.  

Autodráha je složená z několika celků

  • Autíčka
  • Ovladače a napájecí kabely
  • Transformátor
  • Panely autodráhy

Každý tento celek je něčím specifický a objevují se u něj typické závady. Pokud jste autodráhu nikdy neopravovali a nejste technicky moc zdatný tak nezoufejte. V následujících návodech uvidíte, jak opravit autodráhu tak, aby jste ji ještě více nerozbili. Dokážu vám, že oprava autodráhy není složitá a zvládne jí skoro každý.  

Protože, nejlepší návody jsou formou videa, tak jsem pro vás připravil seriál opravárenských dílů, kde vše popisuji krok za krokem. 

Autíčka

Polámané karosérie, ulomené držáky podvozku, opotřebované kartáčky, rezatý podvozky, sjeté gumy, protáčející se pastorek, ukroucený drátek, opotřebované uhlíky, sjeté talířové kolo převodovky, skroucený podvozek, pomalu jedoucí auto a podobně. To jsou nejčastější závady na autíčkách.

Ovladače a napájecí kabely

Přepálený odpor, zoxidované kontakty, natavené písty, přerušené a překroucené drátky. To jsou nejčastější závady na ovladačích a napájecích kabelech. V návodech se věnuji opravám těchto dílů, ale vzhledem k tomu, že se jedná o nejporuchovější díl celé autodráhy tak než opravu vám doporučím nákup nového ovladače. Jakého? To se dozvíte ve videu.

Transformátor

Trafa nebyla a vlastně nejsou do dnes moc poruchová, ale i tu a tam se přeci jen nějaká závada vyskytne. Nejčastěji zoxidované kontakty, zoxidované přepínače, studené kontakty, ulomené drátky, překroucený kabel napájení, zatlačený kontakt. To vše se dá opravit. A když se na opravu necítíte tak mám poradím jak a z čeho se dá doma jednoduše vyrobit transformátor. Vše je názorně ukázáno v opravárenském seriálu.

Panely autodráhy

Ulomené růžky, zoxidované kontakty, rezavé kolejnice, rozbitý a nefunkční napájecí díl to vše jsou časté závady.  Ve video seriálu uvidíte tutoriál jak tyto závady opravit.

Autodráha – 3. opravárenský díl 

Autodráha – 2. opravárenský díl 

Autodráha – 1. opravárenský díl 

RSS
Facebook
YouTube