Poškození autíček, na co si dát pozor při nákupu

Hodně krát se stává při nákupu autíček, hlavně začátečníkům, že přehlédnou poškození, protože ještě model ve 100% stavu neviděli.  A ne každé poškození je tak jasně viditelné jako na následujícím obrázku. Mnohokrát posuzujete stav autíčka, o kterém uvažujete, na základě jedné rozmazané fotografie.

V následujícíposkozeni allch odstavcích budou ukázána nejčastější poškození.  Poškození autíček se dá rozdělit:
Vážná poškození – poškození následky i po opravě jsou vidět – popraskaná karoserie s chybějícími částmi karoserie, poleptána karoserie.

Drobná poškození – chybí samolepky, přestříkané autíčko, chybějící doplňky (volant, jezdec, zrcátka, výfuky), poškozený podvozek. Obecně to co se dá lehce opravit případně vyměnit z jiného autíčka (méně vzácnějšího).

Vždy budu uvádět poškození a typ autíček u kterých se může poškození vyskytnout. Tedy budou vyjmenována autíčka, která na obrázcích nejsou.

Doutník – praskliny na karoserii, chybějící mřížka chladiče, výfuky a sklo

doutnik1

Porshe 917 – ulomená křídla

porshe 917 kridla

Ligier – Ulomený přední spojler, chybějící zadní křídlo, nabarvený blok motoru, šmouhy na kapotě ( v tomto případě bohuželLigier nejdou odstranit)

 

 

 

 

 

 

 

MC Laren, Doutník, Mirage, Lotus – chybí sklíčko

MC Laren

Renault, Toleman, Tyrrell, Ligier – Ulomený kousek karoserie, který drží podvozek.  U prvních dvou autíček se na tento kousek karoserie nasouvá spojler, který může zamaskovat lepení. Doporučuji prověřit sundáním spojleru. Jde to lehce

renault kridlo

Shadow – popraskání karoserie, chybějící zrcátka

shadow1

Ford GT, MC Laren, Mirage, Porshe, Shadow – poškození v místě uchycení podvozku ke karoserii, praskliny. Dále na posledním obrázku je zobrazeno větší vyříznutí blatníku (patrně předchozí majitel na autíčko umístil zadní pneu z formule.

GT

Samolepky – vpravo original. Jak vytvořit vlastní kvalitní samolepky se dočtete zde.

samolepka

 

 

RSS
Facebook
YouTube