Jak oživit autodráhu

dopravni autodraha

Česká Dopraní autodráha ITES

Máte malé děti a jednoho dne si vzpomenete na hračku z dětství se kterou jste si rádi hrály a užili si s ní spousty zábavy. A bylo by fajn se vrátit do starých časů a ještě jednou si zazávodit. Ano je to stará česká autodráha ITES. Zajdete na půdu ke svým rodičům a mezi spoustou krabic hledáte jednu, která skrývá panely, ovladače a autíčka.

I já jsem si prožil tento příběh a dětem postavil starou autodráhu ITES. A postupně v průběhu hraní začal přemýšlet jak autodráhu vylepši a přiblížit její parametry k závodním autodráhám za minimální peníze. Jestli jste na tom stejně jako já pak vás určitě budou zajímat následující články věnované stavbě a vylepšení autodráhy ITES.

Článek Okruh čtyřdráha ITES je zaměřený na funkční koncept okruhu pro závodění. Koncept digitální časomíry a startovacích světel, která jsou použita na okruhu čtyř dráhy je popsán v článku Měření kol a času Arduino UNO a Race Coordinator. Jak vylepšit jízdní vlastnosti autíček ITES při zachování originálního vzhledu je uvedeno v článku Tuning autíček. A jako poslední téma je Osvětlení autodráhy.

RSS
Facebook
YouTube