Rozhovor pro ČAAA

Převzato ze stránek www.caaa.cz  – Česká Asociace Amatérské Autodráhy

Rozhovor s Jakubem (CZ Autíčka.cz)

Přinášíme zajímavý rozhovor s Jakubem, tvůrem webu czauticka.cz, který jsme avizovali koncem loňského roku….

Jakube, řekni nám něco o sobě…

Je mi něco mezi 30 a 40 lety, živím se prodejem systémových a integračních řešení. Vystudoval jsem ČVUT a mezi mé záliby patří asi nejvíce sport a pak od všeho trochu. Ale hlavně mám dvě malé děti, kluky 3 a 5 roků se kterými si tak trochu plním sny z mládí. Mimochodem poslední sen, který jsem si splnil a mým klukům se hodně líbí je pořízení velkého stolního fotbalu.

Pamatuješ si, kdy a jak si se poprvé setkal se starou autodráhou ITES?

Určitě, v hlavě mám pár obrázků, vzpomínek z dob kdy jsem ještě chodil do školky. Nevím sice který obrázek je úplně první, ale to asi není podstatné. Starší bratr měl autodráhu Mirage, ovál, žluté a modré autíčko. S modrým jsem jezdil já i dnes s ním jezdím. Je asi mé nejoblíbenější .

Sbírka autíček ITES

Kdy si se začal věnovat autodráze, autíčkům a příslušenství na plno?

Naplno, to asi nikdy. Spíš v životě mám období, kdy mě autodráha hodně baví, pak zase něco jiného a autodráha je zapomenutá ve skříni. Poprvé to bylo ve 3. třídě kdy jsem u rodičů pod stromeček doslova vyškemral Dopravní autodráhu. Pak to bylo v 7. třídě, to se mi podařilo s kamarády, už ani nevím za co, vyměnit dvě nebo tři osmičky s autíčky Shadow, Tyrrell, Porshe 917, 911. Celkem jsem měl 8 autíček a 15m dráhy. Rozestavené jsem to měl skoro rok v pokojíku a s kamarády pořádali závody.

No a teď s dětmi. Nejdřív malý ovál, dvojdráha, jenže mě děti nepustily k ježdění. Proto jsem na Aukru vydražil pár dílů a postavil čtyř dráhu. Tu a tam si s námi zajezdí i manželka. Při procházení inzerátů mě překvapilo kolik autíček se vyrábělo a v kolika barvách. Koníček byl na světě i když v mém případě už skoro posedlost.

Proč si se rozhodl vytvořit web CZAuticka.cz?

Proč web? On to byl další krok v řadě. Nejdřív dvou dráha pak čtyřdráha, sbírání autíček na autodráhu, stavba funkční časomíry, CZAutíčka.cz.

Jak jsem psal samotného mě překvapilo kolik druhů autíček a v kolika barvách se vyrábělo. Tu a tam mě ještě občas překvapí nějaká vzácná barva. Proto jsem chtěl zmapovat autíčka na autodráhu. Všechny ostatní rubriky je něco navíc. Dalším důvodem bylo navázat kontakty s ostatními sběrateli.

A co do budoucna? Ještě schází pár věcí a některé mám již připravené, průběžně je budu doplňovat. Ale upřímně to hlavní z produkce ITES na webu už je.

Čtyřdráha s osvětlením a časomírou

Máš čas zajistit si s kamarády závody? Pokud ano, jak často?

K autodráze mám spíš sběratelský vztah. Závodím se svými dětmi, i když se vlastně vzhledem k jejich věku o závodění nejedná. Jsou na to ještě malé. Myslím si, že opravdové závodění je spíš o modelařině a ladění výkonu autíček. Mě se líbí věci tak jak byly vyrobeny a tedy uvést jejich stav co možná nejvěrohodněji do původního stavu.

Ale do budoucna závodění plánuji vyzkoušet. Kamarád mě už skoro rok zve na okruh do České Třebové. A třeba mě to začne bavit i když nejsem moc soutěživý.

Co by si chtěl vzkázat čtenářům portálu ČAAA?

Vzpomenul jsem si na jednu nedávnou příhodu, kdy jsem pořádal oslavu narozenin. Kamarádi s dětmi. A v 11 hodin večer, když už všechny děti spali, se najednou snad všichni kamarádi vytratili. U stolu venku zůstaly jen manželky. Našel jsem je u autodráhy. Jen si tak jezdili byli potichu a, narozdíl od dětí, se nehádali. Co vzkázat čtenářům? Ať se daří:)

Děkujeme Jakubovi za rozhovor, a doporučujeme čtenářům návštěvu webu:czauticka.cz

 

RSS
Facebook
YouTube