Jak postavit čtyřdráhu?

HOME Fóra Dráha Jak postavit čtyřdráhu?

 • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Robo a poslední změna proběhla 7 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (z celkem 9)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3524
  Jiři S.
  Host

  Dobrý den,

  hledám autora příspěvku/článku na serveruhttp://czauticka.cz/home/ceska-autodraha-ites-gonio-faro-jak-ozivit-ceskou-autodrahu-ites/okruhy/.Okruh čtyřdráha ITES, abych mu položil dotaz

  Jiři S.

  #3525
  Jakub
  Host

  Dobrý den,
  ptejte se?

  #3526
  Jiří S
  Host

  Dobrý den,

  trochu to uvedu: vzhledem k tomu, že od jednoho z našich 3 synů máme 3 vnoučata a jsou již ve věku, kdy je zajímá autodráha, ale ty hádky a následný pláč, příp. vztek toho co „prohrál“ u dvoudráhy jsou, pro dědu skličující. Na našem trhu nic takového není a tak jsem se rozhodl, pokud to bude možné, pokusit se zrenovovat původní autodráhu ITES (2 dráhy) a rozšířit ji na čtyřdráhu, čímž by byla možnost zapojit všechny vnoučata příp. i tatínka nebo dědu.
  Nyní k tomu dotazu: na videu je vidět a v článku píšete, že jste použil díly z původních dílů ITES, jak jste si ale poradil v půlkruhovém 180 oblouku s těmi dalšími 2 drahami, z původních dílů to není možné sestavit.

  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Jiří S

  #3527
  Jakub
  Host

  Rozumím patrně máte starší provedení autodráhy rozměr 74 mm. Z toho to nejde ale můžete postupovat dle návodu http://www.saab-f1.wz.cz/navod%20-%20EuropaCup.pdf a postavit trošku jinou čtyřdráhu. V návodu je to strana číslo 16.

  Pokud chcete stavět jako já pak musíte mít novější typ panelů 90 mm, který má dva poloměry zatáček návod http://www.saab-f1.wz.cz/navod_shadow_90.pdf předposlední strana.

  Druhy panelů jsou na této stránce http://czauticka.cz/panely-a-dily-autodrahy/

  Mezi dráhami se pak používají spony na čtyřdráhu stačí jich jen pár. Tedy třeba jen na začátku a konci zatáčky.

  Přeji vám hodně úspěchu. Stavěl jsem naprosto ze stejného důvodu.

  Jakub

  #3532
  Robert
  Host

  Dobrý deň. Zaujala ma tá Vaša vymakaná štordráha. Je veľmi dobre urobená. Mal by som na Vás otázku: Načo služi ten modul HL525.

  #3533
  jakub
  Host

  Dobrý den,

  nevím co přesně myslíte modulem HL525? Můžete prosím uvést kde to je uvedeno?
  Jakub

  #3534
  Robert
  Host

  Dobrý deň!

  Videl som to na schématu zapojenia, hore ten plošák. Prosím Vás mal by som aj ďaľšie otázky na Vás. Viete mi poslať email.na robopinter@gmail.com. ďakujem.

  #3535
  jakub
  Host

  To je relé které zapíná proud v jednotlivých drážkách. Má to být zapojeno na každou drážku jedno relé. Tedy když se startuje tak se začátkem závodu relé sepne do drážek je puštěn proud a na konci závodu relé rozepne (vypne proud) případně při přerušení závodu vlastně zastaví všechny autíčka. Já tuto funkci nepoužívám, ale pří oficiálních závodech je to tuším nutnost.
  Jestli mi chcete napsat tak můžete. Kontakt je v kontaktech. Ale je lepší psát na forum, protože pak se o své zkušenosti můžeme podělit i z ostatními.

  #3549
  Robo
  Host

  Dobrý deň! Prosím Vás nemáte kompletnú schému zapojenia toho arduina. potreboval by som vedieť kam sa zapájajú LED diody ktoré určujú víťaznú dráhu, aké typy lediek osvetlujú fototranzistory atď.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (z celkem 9)
 • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.
RSS
Facebook
YouTube