Odbarvení autíček

HOME Fóra Autíčka na autodráhu Odbarvení autíček

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel  Luboš a poslední změna proběhla před 2 roky, 4 měsíců.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (z 6 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3515

  Max

  Dobrý den,
  mám dvě autíčka a obě jsou přetřená barvou. Jde barva nějak odstranit nebo něčím smýt?
  Bojím se, že kdybych použil klasické odbarvovače tak by došlo k rozleptání karoserie.

  Má s tím někdo sušenosti?

  Děkuji za odpovědi

  #3516

  Martin

  Ano to máte pravdu. Když použijete ředidlo autíčko zničíte. Něco jsem četl že někdo namočil autíčko do roztoku hydroxidu sodného. Tím by se barva měla smýt.

  #3517

  Jakub

  Hydroxid sodný nedoporučuji. Jednak to je dost drastická chemikálie a musíte tak i sní pracovat a za druhé se mi neosvětlila. Nesmyla všechnu barvu a autíčko tedy karosérii začala naleptávat.

  Používám wc domestos. Karoserii do něj ponořím zhruba na týden a každý druhý den karoserii z něj vytáhnu a omyji rozpuštěnou barvu pod tekoucí vodou. Tak to opakuji dokud barva není dole. Před namočením do wc domestos ještě musíte z autíčka odstranit všechny kovové díly. Rezatí.

  Bohužel tu a tam se objeví na autíčku nátěr na který wc domestos nefunguje.

  #3518

  martin

  Pak jsem ještě někde na fóru četl o brzdové kapalině

  #3519

  jakub

  no stou taky zkušenosti nemám. Byl jsem líny při návštěvě servisu si o ní říci.
  Má s tím někdo zkušenosti?

  #3528

  Luboš

  Záleží čím je autíčko natřené. Na odstranění jsou nejhorší asi acetonové barvy, bohužel v minulosti hojně používáné. Ty bohužel naleptaly plast, který je pak na pohled jakoby krupičkovitý. To se v podstatě nedá obnovit do původního stavu. Pokud ale chcete autíčko přestříkat, tak to není až tak velký problém.

  V každém případě, naprosto nejlepším prostředkem je Purisol od fy. Agama, případně Modelsan of fy. Draco. Oba přípravky jsou skoro totožné a dají se snadno koupit v modelářských potřebách. Perfektně odstraňují všechny druhy barev, včetně akrylátů a nejdůležitější je, že neleptají plast. Podobné vlastnosti má také ředidlo pro lihové barvy Agama. Ale Purisol myje o trochu lépe.

  Luboš Vinař

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (z 6 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.